Metoda Dukana   |    Przepisy    |    Dozwolone produkty    |    Forum
REKLAMA
Zalety i wady diety Dukana

Dieta Dukana mimo, iż została uznana przez specjalistów za w pełni bezpieczną kurację odchudzającą, jak każda dieta wzbudza dużo różnych emocji (szczególnie na wiosnę :)

Jeśli chcesz mieć pewność, że dieta proteinowa nie wyrządzi szkód w twoim organizmie (bo przecież każdy człowiek jest inny) przeczytaj najpierw książkę Pierre’a Dukana pt. „Nie potrafię schudnąć”, oraz udaj się do lekarza dietetyka, który poradzi i odpowie na wszelkie dręczące cię pytania, w stylu Czy ta dieta jest dla mnie? Jak ona wpłynie na moje samopoczucie?

 
  Zalety

Dieta Dukana, mimo iż nie jest dietą-cud, pozwalającą na spektakularne i niewymagające zrzucanie zbędnych kilogramów, i tak sprawia, że chudnie się na niej dosyć szybko. Należy tylko pamiętać o przebrnięciu przez całą 3 fazę! Euforia po osiągnięciu wymarzonej wagi jest tak olbrzymia, że w połowie trzecie fazy zaczynamy normalnie jeść zapominając o wytycznych dotyczących tego okresu. Porzucenie trzecie fazy oznacza dosyć szybki efekt jo-jo!

Dieta dukana nie wymaga także zbyt wielu wyrzeczeń - kuracja nie ma na celu zakazanie odchudzającym się osobom po sięgania po najsmaczniejsze posiłki. Posiłki można komponować samodzielnie, wybierając do ich stworzenia produkty określone jako dozwolone. A jest ich aż 100!

Dodatkowo, skuteczność tej diety opiera się głównie o produkty proteinowe, a jak wiadomo białko ma właściwości odchudzające. Jest ono jednym z ważniejszych składników odżywczych, które nie tylko sprzyja spalaniu kalorii, ale również dostarcza potrzebnej organizmowi energii.

 
  Wady

Dieta Dukana zarzuca się czasami zbyt dużą monotonię posiłków głównie w fazach proteinowych. W fazie ataku może występować także zwiększone osłabienie oraz zmęczenie, dlatego w pierwszych dniach diety zaleca się zrezygnowanie z intensywnego sportu. Spożywanie dużej ilości białek sprzyja także zaparciom (dlatego należy pamiętać o dziennej dawce otrębów owsianych) oraz chorobom nerek (dlatego należy stale je oczyszczać przyjmując dużo płynów). Szczególnie uważać muszą także diabetycy, aby nie dopuścić do tzw. kwasicy metabolicznej.

Generalnie diety tej nie poleca się jednak osobom:

  • z chorobami nerek (białko może pogłębić tego rodzaju schorzenia)
  • z przewlekłą chorobą stawów - dna moczanowa (dieta dukana może doprowadzić do nasilenia się objawów tego schorzenia)
Twitter
Rss
Facebook
Opis diety
REKLAMA
REKLAMA
© 2010-2014 www.dukania.pl. Zdjęcia i ilustracje umieszczone na tej stronie są chronione prawem autorskim. Zabrania się ich kopiowania, przetwarzania lub wykorzystywania bez zgody ich właścicieli.

Reklama | Regulamin | Polityka prywatności
Uwaga! To nie jest strona medyczna, tylko zbiór przepisów zgodnych z wytycznymi diety proteinowej doktora Dukana. Zanim rozpoczniesz dietę, skonsultuj się z lekarzem lub zawodowym dietetykiem oraz przeczytaj książkę pt. „Nie potrafię schudnąć”.